A jogi szakvizsga írásbeli fordulója az értesítésben megjelölt napon reggel kilenckor kezdődik. Érdemes azonban már 8 óra körül a helyszínre érkezni, hogy minél "jobb" helyen lehessen eltölteni a délelőttöt.
A tanácstermet ekkor általában már kinyitják, így el lehet helyezkedni a vizsgához. A teremben két hosszú asztal van az előadói asztalra merőlegesen. Az asztalokat teljesen körbe lehet ülni, nem kell helyet kihagyni, így a vizsgázó mindkét oldalán és vele szemben is ül egy-egy kolléga.
Egyszerre zajlik valamennyi tárgyból az írásbeli (ugyanakkor vizsgáznak tehát pl. büntetés-végrehajtási jogból valamit munkajogból), a helyeket szabadon meg lehet választani, a tapasztalatok alapján célszerű olyan helyre ülni, ahol a környéken helyet foglalók is ugyanabból a tárgyból írnak :)
Kilenckor érkezik a szakvizsgabizottság titkárságának egy dolgozója, aki névsorolvasással egybekötve ismerteti a szóbeli vizsgák helyszínét.
A létszámellenőrzést követően kerül sor az írásbeli feladatok kihúzására. Tárgyanként külön-külön szólítják a vizsgázókat (munkajog szokott lenni az első, gazdasági jog az utolsó). Minden vizsgázó húz egy feladatot, mely egy A/4-es színes lapon található (az A részvizsga feladatai kékek, a B részvizsgáé zöldek, a C részvizsgáé sárgák).
A feladathúzást követően el is lehet kezdeni írni a dolgozatot. Alacsonyabb zajszint általában 10 órától van a teremben.
A dolgozat elkészítéséhez használni lehet minden olyan anyagot, amit bele tudott paszírozni a vizsgázó a sporttáskába.
A rendelkezésre álló idő bőven elég szokott lenni a feledat megoldásához, sőt, még az írásbeli feladat teljes, szó szerinti rögzítésére is van elég idő... Ennek eredményét egy másik posztban osztom meg :)